APR 12-35 kW WITKOWSKI
Ocelovo-litinové hořáky

Rýnový hořák APR od firmy Ślusarstwo - Kotlarstwo Bogdan Witkowski- nové konstrukce. Název „rýnový” vychází z podobnosti tvaru u dešťových okapů (rýna).

Hořák APR to je množství nových konstrukčních řešení. Hořák má vlastní deflektor, který lze snadno vyjmout, vyčistit nebo vyměnit. Hořák i deflektor jsou vyrobeny z velmi dobré kvalitní šedé litiny.

APRQ 12-25 kW WITKOWSKI
Ocelovo-litinové hořáky

APRQ hořák má hořeniště ve tvaru obdelníku. V porovnání s klasickými hořáky (kulatá retorta) má větší plochu hořáku.

Toto je velká výhoda při spalování paliva, s nízkou výhřevností.

Sílá stěny tělesa podavače je 8 mm. Celý hořák lze snadno odstranit odšroubováním čtyř matic z montážní příruby.

ECO WITKOWSKI
Litinové hořáky

Podavač paliva ECO na tuhá paliva má litinovou tělo, šnek i hořák . Šnek má protiběh, který usnadňuje spalování uhelný prach.

Tato konstrukce zajišťuje podstatně delší životnost všech komponentů. Litinový šnek je odolný na vliv teploty, jakož i odolnost proti korozi, zejména během spalování jemného uhlí. Kromě toho, šnekový podavač paliva je vyrobený z tvárné litiny,  je oboustraně uložen. Tím se snižuje množství vibrací na minimum. Podavač byl důkladně zkontrolován a  otestován.

EKOENERGIA 25 kW WITKOWSKI
Litinové hořáky

EKOENERGIA je litinový hořák nové generace s použitím široké škály paliv ve formě sypkých granulí a od 0-32 mm. Základní paliva jsou eko-hráškek.

Hořák bez strukturálních změn také funguje bezvadně na biopaliva, jako jsou dřevěné třísky a pelety bez spékání paliva. Celé tělo, šnek a ohniště jsou vyrobeny z litiny. Šnek má protiběh což usnadňuje spalování jemného uhlí. Tato konstrukce zaručuje mnohem delší životnost všech komponentů. Litinový šnek je odolný proti účinkům teploty a koroze, a to zejména při spalování jemného uhlí.

MULTIPAL 16-75 kW WITKOWSKI
Tlakové hořáky

MULTIPAL je rýnový hořák s tlakovým podavačem. Je vyráběn pro výkony od 15 do 75 kW.

Podavač plní palivo ze zásobníku do hořáku pomocí tlakového pístu, který provádí vratný pohyb. Píst je zpevněný, chráněný odnímatelnými nerezovými ocelovými komponenty (stěrka). Pracovní část pístu je osazena ložisky. Toto zlepšuje plynulost jeho práce,zvyšuje životnost a snižuje hlučnost. MULTIPAL může spalovat palivo do 40 mm zrnitosti.

KIPI 16-250 kW WITKOWSKI
Hořáky na peletky

Přestavujeme plně automatizované zařízení nejnovější generace ke spalování pelet hořák KIPI (např.dřevní peletky, peletky z řepkové slámy nebo slupek slunečnice).

V hořáku používáme inovativní konstrukci čisticího mechanismu - rotační spalovací komora se sama o sobě čistí od popela a zbytků paliva. Hořák nevyžaduje čištění. Aplikované řešení také zajistí bezporuchový provoz hořáku a prodlouží jeho životnost.