vit render
KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

VIT

VIT - Automatický kotel na spalování eko-hrášku (černé uhlí). Je vybaven litinovým retortovým podavačem, který umožňuje prakticky bezkouřového spalování.

Výměník tepla se skládá ze čtyř horizontálních konvekčních kanálů a topných trubek. VIT se vyrábí o výkonech 20, 25, 30, 35, 40, 50, 62, 80 kW.

Kotle do 50 kW jsou vybaveny litinovým retortovým podavačem ECO .U výkonu 62 a 80 kW je kombinovaný litinovo-ocelový hořák.
VIT v zimním provozu vytápí teplovodní topení včetně teplé užitkové vody (bojler) a v létě může ohřívat pouze užitkovou vodu (boiler).

Výhodou kotle VIT je jejich nízké vypouštění množství emisí škodlivých látek do ovzduší. Kotle tohoto typu jsou uživatelsky přívětivé. Mají čistící otvor z přední strany, zásobník násypky je  nízko položen,řídící jednotka má intuitivní ovládání. POZOR! Série kotlů VIT má keramickou vložku, která vytváří ještě lepší podmínky ke spalování.

 

EKW-RAPS WITKOWSKI
KOTLE 3/4 TŘÍDA - UHLÍ

Automatický kotel EKW-RAPS s pístovým podavačem.

Systém podávání paliva je velmi efektivní až 88,2%. Použití automatického systému podávání paliva a řídící jednotky je velmi jednoduché.

Osvědčená řídíci jednotka Titanic. Kotel umožňuje spalování  černého uhlí a eko- hrášku.

Podávací píst paliva je zesílen a je osazen vyměnitelnými nerezovými prvky (škrabka). Ovládací prvky, píst, ložiska, zlepšují plynulost práce, zvyšují životnost a zajištují nízkou hlučnost. Velmi pohodlné je čištění podavače v přední části kotle. Kotel EKW RAPS je ekologický k životnímu prostředí, což potvrzují i studie ICHPW v Zabrze.

Tento kotel je nabízen pouze o výkonu 28 kW!  Tento kotel splňuje 3.třídu dle EN 303-5/2002.

kovert
KOTLE 5 TŘÍDA - UHLÍ

KOVERT to je konstrukce nové generace. Výměník je tvořen ze tří svislých konvekčních kanálů (jeden zavěšený).

 

carbon-5
KOTLE 5 TŘÍDA - UHLÍ

Teplovodní kotel série CARBON 5 hlavní palivo – ekohrášek. Kotel splňuje 5 emisní třídu. Tyto kotle jsou vybaveny retortovým hořákem spalujícím ekohrášek.

Úplné zasypání zásobníku palivem umožňuje bezobslužný provoz kotle ústředního topení po mnoho dnů. Řídící jednotka obsluhuje dvě čerpadla a pokojový termostat. Ocelový vodní výměník pravoúhlého tvaru je provedený z kotlové ocele P265GH o síle 6 mm (pro části, které jsou v přímém styku se spalinami) a síla 4 mm (pro ostatní části kotle). Moderní konstrukce výměníku kotle ústředního topení umožňuje dosahovat vysokou účinnost.

 

ergo
KOTLE 5 TŘÍDA - UHLÍ

Teplovodní kotle řady ERGO s výkonem od 14 kW do 75 kW získaly 5 emisní třídu podle normy PN EN 303-5:2012 a kotel ERGO se jmenovitým výkonem 100 kW získal 4 emisní třídu podle normy PN EN 303-5:2012.

Tento kotel vlastní také certifikát TÜV Rheiland. Tento kotel díky výše uvedeným certifikátům, splňuje  nejvyšší kvalitu ve své třídě.

Kotel je osazen hořákem Ekoenergia spalující typ paliva eko hrášek. Úplné zasypání zásobníku palivem umožňuje bezobslužnou práci kotle ústředního topení po mnoho dnů. Ocelový vodní výměník pravoúhlého tvaru je provedený z kotlové ocele P265GH o síle 6 mm (pro části, které jsou v přímém styku se spalinami) a síla 4 mm (pro ostatní části kotle).