Přestavbová sada na peletky

KIPI

Přestavujeme plně automatizované zařízení nejnovější generace ke spalování pelet hořák KIPI (např.dřevní peletky, peletky z řepkové slámy nebo slupek slunečnice).

V hořáku používáme inovativní konstrukci čisticího mechanismu - rotační spalovací komora se sama o sobě čistí od popela a zbytků paliva. Hořák nevyžaduje čištění. Aplikované řešení také zajistí bezporuchový provoz hořáku a prodlouží jeho životnost.

Druhy paliv

Neusilujeme o to být nejlevnější na trhu! Nabízíme kvalitu a jistotu do budoucnosti!

Hořák

Přestavujeme plně automatizované zařízení nejnovější generace ke spalování pelet hořák KIPI (např.dřevní peletky, peletky z řepkové slámy nebo slupek slunečnice). V hořáku používáme inovativní konstrukci čisticího mechanismu - rotační spalovací komora se sama o sobě čistí od popela a zbytků paliva. Hořák nevyžaduje čištění. Aplikované řešení také zajistí bezporuchový provoz hořáku a prodlouží jeho životnost.
Topení peletami ještě nikdy nebylo tak snadné: plně automatické čištění vytváří časové úspory a vysoký komfort.
Funkce, která používá rotační spalovací komora a ventilátor komory odstraní všechny problémy spojené s nahromaděním paliva v obou komorách. Použili jsme kruhový profil hořáku s otáčením komory. Hořák kontinuálně odvádí spaliny ze spalovací komory bez ztráty výkonu hořáku . Současně se podařilo vyřešit u jiných komerčně dostupných hořáků podstatný problém, a to: ucpávání komory. Takže hořák je stále efektivně pracuje.

Rotační spalovací komora s ventilátorem má tyto přednosti:

 • bezúdržbový provoz hořáku
 • možnost spalování pelet nižší jakosti (např. ze slunečnicových slupek)
 • spalování paliva bez průběžného zatížení roštu
 • Jistota udržení stabilního výkonu hořáku
 • Pohodlí pro vás (obecně hořák nevyžaduje čištění)

Použití

KIPI 16 kW Hořák lze aplikovat na jakékoliv kotle, který má možnost sběru a vyprazdňování popela. Jak vdomácnostech tak i v průmyslových provozech. Mohou být použity, kromě jiného,v ​​kotlích ústředního topení a u parních kotlů.

Hořák KIPI umožňuje rychlou a jednoduchou změnu zdroje vytápění - v případě,že dosud používáte kotle na uhlí , můžete snadno toto změnit pomocí hořáku Kipi. Změnou  můžete ušetřit až 60%.

Konstrukce

Kipi hořáky jsou vybaveny těmito prvky:

Kipi hořák na pelety

Palnik z zasobnikiem render ostateczny e1435134792217 1024x732

 1. hořák
 2. Řídící jednotka PLUM EcoMAX850 
 3. Podavač se šroubovicí
 4. Elastická trubice SPIRO
 5. Výstupní úhlové koleno hořáku
 6. teplotní čidlo kotle
 7. Snímač teploty kotle
 8. Snímač teploty vody
 9. upevnění hořáku na montážní přírubu - příslušenství (volitelné)
 10. zásobníku na peletky - příslušenství (volitelné)